Співзасновник студії id Software, співавтор шутера DoomQuakeWolfenstein і просто хороша людина Джон Ромеро анонсував вихід автобіографії. Вона отримала назву Doom Guy: Life in First Person, а її поява на полицях книжкових магазинів очікується в січні наступного року.

Книга охопить всі помітні віхи в життєвому шляху Ромеро: його юні роки, створення id Software, розробку її головних ігор та гучну сварку з іншим відомим геймдизайнером та головним бізнес-партнером –  Джоном Кармаком. Сам автор описує свою книгу «позитивну історію вдячності за життя у відеоіграх».


Однак опис видавця натякає, що без пікантних і похмурих подробиць біографії Джона Ромеро не обійдеться. Його батько був алкоголіком, а бабуся – мала досвід керування борделем в Мексиці. Складне дитинство і юністю були однією з причин, чому хлопець обрав кар’єру творця відеоігор.

Проте найбільший інтерес для геймерів матиме розділ про відхід Ромеро з id Software в 1996 році. Хоча ця історія вже описувались в книзі  Masters of Doom Девіда Кушнера, мемуари Ромеро дозволять подивитись на неї з його перспективи. Цікаво, що права на екранізацію Masters of Doom були придбані ще в 2019 році, але з тих пір ніякі подробиць не було.


Вихід Doom Guy: Life in First Person заплановано 10 січня у фізичному та електронному форматі. Сподіваємось, що з часом вона отримає переклад українською.

Зараз Джон Ромеро займається великою модифікацією Sigil 2 для Doom 2. Після початку російського вторгнення геймдизайнер випустив новий рівень для культового шутеру, виручка від якого направлялась на гуманітарну допомогу Україні.

Читать другие статьи