Корпорація Sony нещодавно провела для своїх акціонерів захід з промовистою назвою PlayStation: The Road to Profitable Transformation. На ньому було сказано, що PS5 стане найбільшою платформою в історії Sony, а також додаткові шляхи збільшити прибутки на кшталт випуску екранізацій (вже є хороший досвід з Uncharted) і ліцензійні колаборації.

Згадали представники компанії і позитивні наслідки відмови від практики Only on PlayStation. В 2020 фіскальному році Sony заробила на ринку ПК $35 млн., а в 2021 фіскальному році подвоїла з лишком – $80 млн. Випущена на ПК Horizon Zero Dawn розійшлась тиражем в майже 2.4 млн копій і принесла $60 млн. Days Gone і God of War – 852 тис. копій/$22.7 млн. та 971 тис. копій/$26.2 млн. відповідно.


В нинішньому фіскальному році японці прогнозують довести свій прибуток на ринку ПК до $300 млн. На чому ґрунтуються ці очікування? У видавничого підрозділу PlayStation PC (створений в 2021 році) анонсовано тільки один реліз – колекцію Uncharted: Legacy of Thieves. Втім, очікувати найближчим часом анонсів ПК-версій BloodborneGhost of Tsushima чи The Last of Us не варто. В цю суму може входити симулятор бейсболу MLB The Show 2022, який працює за моделлю ігрового сервісу. Також Sony могли включити в цю суму дивіденди від придбання студії Bungie за $3.6 млрд. –  доходи від онлайн-шутеру Destiny 2 і неанонсовану гру в розробці, про яку девелопери згадували в 2019 році.

Очікується, що Sony проведе свою традиційну презентацію State of Play одночасно з виставкою Е3 в червні. Там нас і можуть чекати якісь цікаві анонси на ПК.

Читать другие статьи