Глобальний бізнес активно долучається до економічного тиску на країну-агресора та виділяє гроші на користь благодійних організацій, які допомагають українцям. Ігрова індустрія теж не лишилась осторонь. Коротко оглянемо найпомітніші кейси останніх тижнів.

CD Projekt RED

CDPR стала однією з перших великих ігрових компаній, які припинили фізичні та цифрові продажі всіх своїх ігор на території РФ і Білорусі. Це ж саме стосується їх роботи власного маркетплейсу  GoG. Раніше вони пожертвували zł1 млн ($242 тис.) гуманітарній організації PAH, яка працює на території України.

11 Bit Studios

Розробники Frostpunk та This War of Mine засудили вторгнення РФ та заявили, що перерахують всю тижневу виручку останньої на всіх платформах (включно з DLC) Українському Червоному Хресту. Пізніше вони відзвітували про збір майже $850 тис.

Ряд менш відомих польських студій теж висловили солідарність з Україною та долучились до збору коштів на благодійність.


Electronic Arts

Видавець зупинив продаж своїх ігор, контенту та віртуальної валюти в РФ та Білорусі. Мова йде про фізичні магазини, платформу Origin та онлайн-маркети, включно з внутрішньоігровими. Припиняти роботу своїх сервісів в країні вони поки що не збираються. Окрім цього, національна збірна РФ була виключена з FIFA 22 та NHL 22.

17 березня ЕА оголосила, що виключає обидві країни із своїх кіберспортивних програм. Гравці команд з РФ та Білорусі не зможуть приймати участь в глобальних турнірах з FIFA 22 і Apex Legends.

Activision Blizzard

Компанія Бобі Котіка припинила продаж всіх своїх ігор (коробкові та цифрові видання) та прийом мікротранзакцій на території РФ. Головний операційний директор Даніель Алегрі підкреслив, що видавець не тільки компенсує своїм співробітникам пожертви благодійним організаціям, що допомагають Україні, а й подвоїть їх. Станом на 5 березня було зібрано понад $300 тис.

Take-Two Interactive

Видавець GTA прийняв рішення згорнути свою активність на території РФ та Білорусі. Мова йде про припинення продажу ігор та можливості їх завантажувати з офіційних джерел, а також маркетингову підтримку тайтлів. За даними Newzoo, GTA 5 найбільш популярна гра в РФ після Dota 2 і CS:GO.


Epic Games

Компанія Тіма Суїні оголосила, що припиняє комерційні операції та можливість проводити мікротранзакції в своїх іграх на території РФ. При цьому представники компанії наголосили, що не збираються блокувати доступ до своїх інструментів розробникам, а ігор –  для геймерів. Мовляв вільний світ має лишати канали для діалогу відкритими. Також РФ була включена в список країн, де не можна отримати грошовий приз за участь в турнірах.

Ubisoft

Першого березня французький видавець оголосив, що виплатить зарплату співробітникам своїх українських філій наперед (на випадок проблем з банківською системою) та виділить додаткові кошти для покриття надзвичайних витрат. Ubisoft порадила своїм співробітникам перебратись в місця, які ті вважають безпечними, і запропонувала допомогу з пошуком альтернативного житла закордоном. Через тиждень компанія оголосила, що припиняє свої продажі в Росії.

Microsoft

Гігант ПЗ призупинив продаж всіх своїх продуктів та послуг на території РФ, включно з відеоіграми. Він оголосив, що буде співпрацювати з урядами ЄС, США та Великої Британії для дотримання впровадженими ними санкцій та припинення своїх операцій в країні-агресорі. Окрім цього, Microsoft наголосила, що буде допомагати з захистом українських урядових, технологічних, банківських і медійних організацій від російських кібератак.


Embracer Group

Спочатку видавець планував виділити на гуманітарну допомогу Україні $1 млн, але згодом ця сума була збільшена до $5 млн. Її планують перерахувати до кінця поточного кварталу (до 31 березня). СЕО Embracer Group Ларс Вінгефорс підкреслив, що їх пріоритетною задачею є переміщення в безпечні місця їх співробітників з РФ, України та Білорусі. Мова йде про тих, хто цього забажає.

Bungie

Онлайн-шутер Destiny 2 відкликали з продажу в РФ та Білорусі. Доступною там лишається лише пробна версія та контент, який був придбаний раніше. Користувачі в цих країнах не зможуть купувати преміум-контент та внутрішньоігрову валюту. Bungie також випустила жовто-блакитну емблему гравця на знак підтримки України.

Sony

Корпорація скасувала реліз симулятора перегонів Gran Turismo 7, а також припинила поставки апаратного/програмного забезпечення і роботу PlayStation Store в РФ. Для ппідтримки України вона планує пожертву в розмірі $2 млн на користь Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та міжнародної неурядовій організації Save the Children.


Rovio

Розробник Angry Birds видалив всі свої ігри в маркетплейсах РФ та Білорусі. Користувачі з цих країн не зможуть їх завантажити, здійснити внутрішньоігрові покупки та отримати актуальні оновлені. Фінська студія також виділила весь рекламний простір в своїх іграх для гуманітарних організацій, що допомагають Україні.

Nintendo

Виробники Switch оголосили, що не будуть здійснювати поставку в РФ в «найближчому майбутньому». Щоправда, причиною японці назвали проблеми з логістикою і дистрибуцією фізичних товарів. Їх маркетплейс eShop теж припинив роботу.

Humble Bundle

Видавець інді-ігор та дистриб’ютор оголосив, що припиняє продаж своєї продукції на території РФ та Білорусі. В своєму Twitter він наголосив, що засуджує насильницьке та незаконне вторгнення РФ і працює над спеціальним благодійним бандлом для України. Зараз вони пропонують своїм користувачам робити пожертви на користь організацій «Разом для України», Міжнародного комітету порятунку, Міжнародного медичного корпусу та ініціативи Medic Relief.


Джон Ромеро

Автор Doom створив новий рівень для Doom 2, який продається за ціною в €5. Всі виручені за нього кошти будуть розподілені між Червоним Хрестом і Центральним фондом реагування на надзвичайні ситуації ООН.

Unity

Співробітники компанії зробили пожертви на користь чотирьох міжнародних гуманітарних організацій, а керівництво потроїла зібрану суму. Згідно з заявою Unity, сумарно вони перерахували понад $620 тис. Окрім цього, були запущені дві ініціативи для збору додаткових коштів. В продаж додали набір Ukraine Mega Bundle, який включає ассети від розробників з усього світу. Всі доходи від нього теж будуть перераховані на допомогу Україні. Теж саме стосується і доходів від реалізації активів, створених українськими видавцями.

Niantic

Флагман AR-геймінгу відключив можливість завантажувати свої ігри на території РФ і Білорусі. Також вони заявили, що найближчим часом призупинять там можливість грати в Pokemon GO, Ingress і Pikmin Bloom.

Bohemia Interactive

Студія-розробник серії ArmA створила спеціальний пакет, весь дохід з якого протягом двох тижнів буде перераховуватись на користь Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших благодійних організацій. Набір включає шутер ArmA 3 та DLC Laws of War, мета якого полягає в навчанні геймерів міжнародному гуманітарному праву.


Koei Tecmo

 Видавець дилогії Nioh пожертвував $500 тис. некомерційній організації Верховного комісара ООН у справах біженців. Крім того, компанія повідомила, що буде збирати додаткові пожертви від своїх співробітників та громадськості.

Bandai Namco

Видавець Elden Ring заявив в своєму Twitter, що виділить $850 тис. для організації Save The Children, яка допомагає постраждалим від вторгнення, включно з біженцями.

Remedy Entertainment

Творці Control і Alan Wake анонсували пожертву в €50 тис. для Червоного Хреста, щоб допомогти постраждалим від війни. Ще студія оголосила, що буде всіляко допомагати своїм українським співробітникам та їх близьким.

Supercell

Фінський мобільний гігант оголосив, що пожертвує до €1 млн. на користь Агентства ООН у справах біженців, Червоного Хреста, ЮНІСЕФ та Міжнародного медичного корпусу. Вони опублікували заклик до громадськості чинити так само.

Bloober Team

Творці хорорру The Medium припиняють продаж своїх ігор на території РФ і Білорусі. Це вони назвали одним з кроків для підтримки людей в Україні. Заборона почнеться зі Steam, після чого настане черга інших маркетів.

Це лишень частина прикладів прояву солідарності ігрових студій та видавців з Україною в ці непрості часи.

Читать другие статьи