Стандартний браузер ОС Windows та об’єкт безлічі мемів Internet Explorer офіційно пішов на цифрову пенсію 15 червня. Його наступником очікувано став браузер Microsoft Edge, розроблений на основі Chromium і представлений у Windows 10. Саме на нього відтепер будуть перенаправлятись всі користувачі, які спробують запустити IE.

Навряд чи ця новина засмутить чи здивує багатьох людей. За даними Statcounter, найбільш популярними браузером для ПК є Chrome (67%), Safari (9%), Edge (9%), Firefox (7%) і Opera (3%). Internet Explorer знаходиться в категорії «Інші», яка налічує менше 3%.


Однак свій вагомий вклад в історію інформаційних технологій він все ж зробив. Випущений в 1995 році Internet Explorer 2.0 став першим безкоштовним браузером. Так, в 90-ті браузери належали до категорії платних програм. Найпопулярнішим рішенням тоді був Netscape Navigator, і для його користування потрібно було або платити, або видавати себе за студента, щоб мати доступ до навчальної версії. Протягом більшої половини 2000-х точилась конкуренція між ІЕ, Firefox і Opera, однак зрештою гегемонію на ринку захопив Chrome, який не планує нікому поступатись.

Internet Explorer був однолітком багатьох знакових речей із світу «заліза» та ПЗ. Мова йде про операційну систему Windows 95, формат USB, мову програмування Javascript. Також він вийшов в один рік з стратегією в реальному часі Command & Conquer: Tiberian Dawn, культовим квестом Full Throttle (не так давно він отримав ремастер) і шутером Star Wars: Dark Forces (перша гра за мотивами саги для багатьох геймерів).

Читать другие статьи